Fotoksiazka dobra alternatywa

fotografia slubnaŚlub to wydarzenie o ogromnej randze dla każdej młodej pary. W grę wchodzi nie tylko waga decyzji podejmowanej na całe życie. Dniu ślubu towarzyszą zwykle wielkie pozytywne emocje. Jest to też jeden z rzadkich momentów, gdy ma się przy sobie całą rodzinę i wszystkich najbliższych znajomych.

Dochodzi też fakt całej oprawy uroczystości. Młodzi mają przepiękne stroje, a wszystko wokół nich przybrane jest kwiatami. Jest więc rzeczą oczywistą, że każdy chce zachować jak najżywsze wspomnienie podniosłości tych chwil.

Zdjęcia ślubne to już część tradycji. Od kiedy aparaty weszły do w miarę powszechnego użytku, każda para młoda ma pamiątkę w postaci ślubnej fotografii.

Obecnie efektem sesji ślubnej nie jest jedno pamiątkowe zdjęcie, ale zwykle cała bogata kolekcja ujęć, która powstaje zarówno w czasie ślubu i wesela, jak i podczas osobnego spotkania fotografa z parą młodą w wybranym plenerze.

Niektóre z nich bywają odrzucane na etapie obróbki. Jednak zwykle wszystkie mniej lub bardziej udane zdjęcia, podobają się młodej parze, ponieważ niosą ze sobą miłe i radosne wspomnienia.

Zdjęcia oczywiście robimy nie tylko dla samych siebie, ale i po to, by pokazać je rodzinie i znajomym. Tym obeznanym z cyberświatem łatwo możemy udostępnić album w formie cyfrowej przez internet. Starsze pokolenie jednak najchętniej obejrzy ślubne zdjęcia w tradycyjnej, papierowej formie.

Tu rodzi się dylemat: jaki sposób wydruku i utrwalenia fotografii wybrać? Zdjęcia przekładane w dłoniach mogą szybko zniszczyć się lub posklejać. Także albumy nie słyną z trwałości, a dodatkowo są ciężkie. Nie dziwi zatem, że ostatnio coraz modniejszym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem staje się fotoksiążka ślubna.

foto książka ślubnaFotoksiążka ślubna to też właściwie rodzaj albumu. Jednak wiele przemawia za większą praktycznością rozwiązania, jakim jest fotoksiążka niż tym, jakie stanowi zwykły album.

Zdjęcia do fotoksiążki oczywiście wybiera sama para młoda. Mogą być one wydrukowane w różnych rozmiarach: na jednej stronie może się znaleźć zarówno pojedyncza fotografia, jak i kilka obok siebie. Tego typu album to zdecydowanie atrakcyjna i wygodna forma utrwalenia szczęśliwych wspomnień.